Näytteilleasettajille

Vuoden 2018 messut järjestetään 26.–28.10.2018

Vantaan OMAKOTI-messut on sekä uudis- että korjausrakentamisen erikoismessu, joka järjestetään jälleen lokakuun 2018 lopussa Myyrmäki-hallissa Vantaalla 24. kerran.

Rakentamisen ja remontoimisen rinnalla messujen tärkeiksi teemoiksi ovat nousseet mm. energiatalous, sisäilma, sisustaminen, pihasuunnittelu, kuntotarkastukset, rahoitus, vakuutukset, tonttien ja kiinteistöjen myynti jne.

OMAKOTI-messut vaihtoi helmikuun 2016 alussa omistajaa, kun Sanoma Media Finland Oy / Rakentaja.fi osti messujen liiketoiminnan Globex Oy:ltä. Rakentaja.fillä on pitkä kokemus rakennusmessujen järjestämisestä. Tammikuun lopun Rakenna & Remontoi -messuja on järjestetty Myyrmäki-hallissa jo 14 vuotta.

Messujen markkinoinnissa tullaan hyödyntämään Rakentaja.fin massiivista yli puolen miljoonan rakennusperheen jäsenrekisteriä. Messuja markkinoidaan tietysti laajalti myös muissa Sanoman medioissa, niin printissä, televisiossa, radiossa kuin miljoonissa bannerinäytöissäkin (mm. Helsingin Sanomat, Ilta-Sanomat, Oikotie.fi, Nelonen, Radio Rock, SuomiPop, Radio Aalto, jne.). Kokonaisuutena markkinointimme tavoittaa yli 98 % pääkaupunkiseudulla asuvista!

 

Varaa osasto jo nyt ja varmista paikkasi alan ykköstapahtumaan >

Messupäällikkö / Myynti
Jussi Ruotsalainen
jussi.ruotsalainen@rakentaja.fi
puh. 050 371 8567

Messurakentaja
WS-Expogroup Oy
Jukka Reen
jukka.reen@wsexpogroup.fi
puh. 041 537 0103

Tekniikka ja internetyhteydet
Rauno Koivukorpi
rauno.koivukorpi@rakentaja.fi
puh. 044 555 8864

Messutoimisto
Kirsi Hankimaa
kirsi.hankimaa@rakentaja.fi
puh. 044 721 0351

Laskutus ja lipunmyynti
Mari Halonen
mari.halonen@rakentaja.fi
puh. 040 725 1099

Luennot ja työnäytökset
Heidi Uusitalo
heidi.uusitalo@omataloyhtio.fi
puh. 044 529 5298

Myyrmäki-hallin vahtimestari (trukki)
Ahti Ahola
ahti.ahola@mup.fi
puh. 041 511 3001